Senat żałobny poświęcony pamięci śp. prof. Teresy Rabskiej

25 września, w Sali Lubrańskiego UAM, odbył się Senat Żałobny, poświęcony zmarłej 7 sierpnia 2018 r., śp. prof. Teresie Rabskiej. - Żegnamy wybitną uczoną, perłę w koronie naszej Almae Matris, lubianą, cenioną, osobę ciepłą i serdeczną, otwartą dla świata i ludzi, tytana pracy, czego wyrazem są liczne medale i odznaczenia. Zawsze będzie niedościgłym wzorem – mówił o zmarłej JM Rektor, prof. Andrzej Lesicki.

Prof. Rabska była profesorką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, współtwórczynią dziedziny publicznego prawa gospodarczego, wybitną przedstawicielką poznańskiej szkoły administratywistów, autorką licznych publikacji naukowych, nauczycielką wielu pokoleń polskich prawników. Wśród licznych funkcji, jakie pełniła w Uniwersytecie, należy wspomnieć, że była pierwszą w historii UAM kobietą, która pełniła funkcję Prorektora (1984-1985).

W uroczystości uczestniczyły Władze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Rada Wydziału Prawa i Administracji, rodzina prof. Teresy Rabskiej, a także Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, prof. Maciej Żukowski.