Republika Filipin swoje święto narodowe po raz pierwszy obchodziła poza Warszawą!
Wiadomość, opublikowana 16-06-2017

Uroczystość z okazji 119. rocznicy Deklaracji Niepodległości Filipin, odbyła się 7 czerwca o godz. 18:30: Ambasador Republiki Filipin w Polsce, Patricia Ann V. Paez oraz Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. Andrzej Lesicki.

Wydarzenie to stanowi centralny punkt obchodów święta narodowego Republiki Filipin w Polsce. Poznań wybrano nieprzypadkowo. W 2016 roku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza utworzono Pracownię Centrum Studiów Filipińskich. Pracownia ta, kierowana przez dr. Rafała Dymczyka z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej , jest pierwszym w Europie Centrum Studiów Filipińskich.


Współpraca UAM z uczelniami z Filipin trwa od dziesięciu lat i polega na wymianie studentów i wykładowców z Uniwersytetu i filipińskich uczelni partnerskich.


Uroczystość z okazji święta narodowego Filipin odbędzie się w Auli Lubrańskiego Collegium Minus przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu. Goście, wśród których będą zarówno przedstawiciele władz samorządowych, nauki jak i biznesu wysłuchają recitalu muzyki i poezji filipińskiej „Cavatina”.

Informację wprowadził/a: Aleksandra Śliwińska

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.