Profesor Stanisław Lorenc i profesor Jan Przybyłek z UAM odznaczeni Złotymi Medalami Uniwersytetu Wrocławskiego
Wiadomość, opublikowana 17-11-2010
Uniwersytet Wrocławski 15 listopada 2010 r. obchodził święto swojej uczelni na pamiątkę wydarzenia z 1702 r., kiedy to miała miejsce, pierwsza w historii Wrocławia, inauguracja roku akademickiego. Podczas uroczystości w Auli Leopoldyńskiej wręczono m.in. Złote Medale Uniwersytetu Wrocławskiego. Wyróżnieniem tym zostali obdarowani również profesorowie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, profesor Stanisław Lorenc - geolog, niekwestionowany autorytet w dziedzinie badań dna oceanicznego oraz profesor Jan Przybyłek - hydrogeolog, wybitny specjalista od modelowania numerycznego przepływu wód podziemnych i obliczania jej zasobów.

Obydwaj profesorowie już od wielu lat utrzymują kontakty naukowe z Uniwersytetem Wrocławskim. Profesor Stanisław Lorenc przez ponad 20 lat pracował w Instytucie Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, tam zapoczątkował i rozwijał nowoczesne metody badania skał osadowych i do tej pory wspiera badania wrocławskich geologów. Natomiast profesor Jan Przybyłek, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego przyczynił się do rozwoju badań i kształcenia w zakresie hydrogeologii w Instytucie Nauk Geologicznych tej uczelni.

Informację wprowadził/a: Małgorzata Grajdek