XIV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki za nami
Wydarzenie, rozpoczyna się 08-04-2011
31 marca br. zakończył się XIV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki, który należy do największych imprez tego typu w Polsce, a jego popularność stale rośnie. „Festiwal powstaje z myślą o ludziach ciekawych świata i wrażliwych na jego piękno i wyzwania. Poniekąd spełnia marzenia Alberta Einsteina o nauce prowadzonej w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek” – powiedział na uroczystości otwarcia 29 marca br. JMR prof. Bronisław Marciniak, przewodniczący Kolegium Rektorów Miasta Poznania.

Realizacja tegorocznego trzydniowego święta akademickiego możliwa była dzięki ogromnemu wysiłkowi jego organizatorów: prof. Sylwestra Dworackiego – dyrektora naukowego Festiwalu, dr. Jacka Radomskiego – dyrektora festiwalowego biura i Karoliny Warpachowicz – jego zastępczyni oraz koordynatorów działań, studentów i pracowników naukowych. Po raz kolejny, integrując środowisko uczelni wyższych naszego miasta, udowodnili, że w pełni zasługuje na określenie go mianem Akademickiego Poznania.

Ciężka praca wielu osób zaowocowała liczbą 120 festiwalowych wydarzeń, w skład których wchodziły wykłady, prezentacje, seminaria, warsztaty, wystawy, laboratoria, pokazy filmowe i wiele, wiele innych.

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.