XIV Poznańskie Dni Książki Naukowej
Wydarzenie, trwa od 06-10-2010 do 08-10-2010
6 października 2010 r. rozpoczęły się XIV Poznańskie Dni Książki Naukowej pod patronatem honorowym Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbary Kudryckiej oraz Rektora UAM prof. Bronisława Marciniaka, organizowane przez Wydawnictwo Naukowe UAM we współpracy z Polskim Towarzystwem Wydawców Książek i Stowarzyszeniem Wydawców Szkół Wyższych. Uroczystego otwarcia targów dokonał Rektor UAM prof. Bronisław Marciniak.

Miejsce targów:
Collegium Maius UAM, Poznań, ul. Fredry 10

Ekspozycja czynna:
7 X (czwartek) godz. 10.00-18.00
8 X (piątek) godz. 10.00-17.00

Patronat medialny:
Biblioteka Analiz – Magazyn Literacki Książki, Forum Akademickie, Głos Wielkopolski, Notes Wydawniczy, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Portal Księgarski ksiazka.net.pl, Poznański Informator Kulturalny, Sportowy i Turystyczny IKS, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Portal księgarski rynek ksiazki.pl, Wiadomości Księgarskie, Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych, Miesięcznik WYDAWCA i portal wydawca.pl, Radio Merkury, TVP Poznań.

POZNAŃSKIE DNI KSIĄŻKI NAUKOWEJ gromadzą liczne grono wydawców książek naukowych, popularnonaukowych, medycznych, ekonomicznych, muzycznych, wydawców akademickich oferujących monografie, podręczniki, słowniki, encyklopedie, atlasy oraz wydawnictwa artystyczne, albumy, eseistykę i literaturę piękną. Wydawcy prowadzą promocyjną sprzedaż książek na stoiskach.

Targom towarzyszą:

1. Konkurs na Najlepszą Książkę Akademicką (Nagrodą jest Puchar JM Rektora UAM);
  2. Konkurs SWSW (Nagroda Ks. Edwarda Pudełko);
  3. Forum Wydawców – dyskusja panelowa nt. wprowadzenia 5% VAT na książki
  4. promocje oraz spotkania autorskie (szczegółowy program na www.press.amu.edu.pl).

PROMOCJE i SPOTKANIA
XIV POZNAŃSKICH DNI KSIĄŻKI NAUKOWEJ
POZNAŃ. Collegium Maius, ul. Fredry 10 (6-8 X 2010)

6 października 2010 r. (środa)