Wystawa "Park Narodowy Madidi - raj nieutracony"
Wydarzenie, trwa od 01-05-2013 do 30-06-2013
Ogród Botaniczny UAM w Poznaniu wraz z Wildlife Conservation Society zaprasza na wystawę fortograficzną Mileniusza Spanowicza pt. "Park Narodowy Madidi – raj nieutracony". Wernisaż odbędzie się 5 maja 2013 r. w Pawilonie Ekspozycyjno-Dydaktycznym Ogrodu Botanicznego UAM. Wystawa będzie trwała od 1 maja do 30 czerwca 2013 r.

Fotografie prezentowane na wystawie dokumentują Park Narodowy Madidi, znajdujący się w północno-zachodniej Boliwii i zajmujący obszar blisko 19 000 km2. Według raportu przedstawionego 11 września 2012 roku podczas IUCN World Conservation Congress w Seulu, PN Madidi to najprawdopodobniej najbardziej zróżnicowane biologicznie miejsce na Ziemi. Szacowane dane wskazują na istnienie tam około 1200 gatunków roślin wyższych, 1100 gatunków ptaków i 300 gatunków ssaków.

Mileniusz Spanowicz – zoolog i fotografik, jest absolwentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jest prezesem Fundacion Mundo Puro w Boliwii. Współpracuje z organizacjami rządowymi i pozarządowymi Boliwii, zajmującymi się problemami ochrony środowiska. Ściśle kooperuje z Wildlife Conservation Society.

Wildlife Conservation Society zostało założone w 1895 roku w Nowym Jorku. Jest organizacją działającą na wszystkich kontynentach na rzecz środowiska naturalnego. Jej działania obejmują badania naukowe, edukację i globalną ochronę przyrody. Wszystkie prace WCS mają na celu zmianę negatywnych postaw człowieka wobec przyrody oraz uświadomienie, że możliwe jest życie w harmonii z naturą.

Informację wprowadził/a: Ewa Kazimierczak-Grygiel