Wykłady gościnne prof. dr. hab. Piotra Francuza nt. Eye-Trackingu
Wydarzenie, rozpoczyna się 22-04-2013 , godz. 11:30
Zakład Studiów Psycholingwistycznych Wydziału Anglistyki UAM zaprasza na otwarte wykłady o eye-trackingu prowadzone przez prof. dr. hab. Piotra Francuza z Katedry Psychologii Eksperymentalnej Wydziału Nauk Społecznych KUL 22 kwietnia (poniedziałek) o godz. 11:30 w sali C1 Collegium Novum Okulografia jako metoda diagnostyki procesów poznawczych (wprowadzenie do eye-trackingu i jego zastosowań), o godz. 18:00 Okoruchowe korelaty dysortografii.

Wykłady będą dotyczyć eye-trackingu (okulografii), jednej z ciekawszych technik badawczych, która polega na śledzeniu ruchów gałki ocznej podczas wykonywania przez badanego różnych czynności. 

Analiza tych ruchów pozwala zbadać, co przyciąga naszą uwagę i na jak długo, a nawet, pośrednio, o czym myśli osoba badana. Eye-tracking wykorzystywany jest w bardzo wielu dziedzinach, np. w analizie efektywności reklam, korzystania z komputera/smartfona, w diagnozowaniu pacjentów, ale także w badaniach językowych (czytanie, rozumienie mowy, zaburzenia językowe).

Prof. KUL dr hab. Piotr Francuz to autor, redaktor i współredaktor 20 książek z zakresu psychologii poznawczej i neuronauki, metodologii psychologii i komunikowania za pośrednictwem mediów audiowizualnych oraz licznych artykułów opublikowanych w czasopismach naukowych polsko- i angielskojęzycznych. Dyrektor Instytutu Psychologii KUL i kierownik Katedry Psychologii Eksperymentalnej KUL. Laureat Nagrody Polskiego Towarzystwa Neuropsychologicznego „Copernicus Prize 2012” i „Wykładowca Roku 2011”. Organizator I Polskiej Konferencji Eyetrackingowej.

Serdecznie zapraszamy!!!


Informację wprowadził/a: Jadwiga Bogucka

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.