Wykład prof. Thomasa Cecha, laureata Nagrody Nobla
Wydarzenie, rozpoczyna się 16-05-2013 , godz. 12:00
Instytut Biologii Molekularnej i Biotechnologii Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza na wykład Prof. Thomasa R. Cecha z Uniwersytetu Colorado w Boulder w Stanach Zjednoczonych na temat: “From the RNA World to the RNP World: Ribozymes, Telomerase and lncRNAs". Wykład otwarty w języku angielskim odbędzie się w czwartek 16 maja, o godzinie 12.00, w Auli Wydziału Biologii UAM przy ul. Umultowskiej 89. Wykład jest współfinansowany przez program „Akademicki i naukowy Poznań” Urzędu Miasta Poznań.

Prof. Thomas Cech został laureatem nagrody Nobla w 1989 roku za odkrycie katalitycznych RNA, które stało się podstawą hipotezy „świata RNA” jako ważnego etapu w powstaniu życia na Ziemi. Obecnie jest dyrektorem BioFrontiers Institute Uniwersytetu Colorado w Boulder. Tematyka badawcza jego zespołu dotyczy m.in. struktury i funkcji telomerazy oraz niekodujących RNA kontrolujących transkrypcję u eukariotów.

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus