Wykład otwarty E-Nauczyciel Przyrody. Innowacyjna strategia nauczania i uczenia się przedmiotów przyrodniczych z wykorzystaniem multimediów
Wydarzenie, rozpoczyna się 18-06-2013 , godz. 16:30
Serdecznie zapraszamy na wykład otwarty E-nauczyciel przyrody. Innowacyjna strategia nauczania i uczenia się przedmiotów przyrodniczych z wykorzystaniem multimediów. Wykład poświęcony będzie podsumowaniu projektu E-nauczyciel przyrody. Zintegrowane środowisko edukacyjne dla rozwijania myślenia naukowego, umiejętności informacyjnych oraz kompetencji językowych uczniów II i III etapu edukacyjnego finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, który realizowany był przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz firmę Boulder Language Technologies (USA) w latach 2010-2013. Prelegentami będą prof. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk (WA), dr Anna Basińska (WSE) oraz mgr Dawid Pietrala (WA). Wykład odbędzie się 18 czerwca 2013 o godz. 16:30 w budynku Collegium Novum, al. Niepodległości 4, Poznań, sala C1.

E-nauczyciel przyrody

Podczas wykładu twórcy programu opowiedzą o głównych założeniach opracowanego w ramach projektu programu wspomagającego nauczanie przedmiotów przyrodniczych ETOS, przybliżą podstawy nieznanej wcześniej w Polsce metody Questioning the Author, a także przedstawią możliwe sposoby wykorzystania programu w szkołach podstawowych (klasy IV-VI) i gimnazjach.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wykład będzie nagrywany przez Uniwersyteckie Studio Filmowe

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Informację wprowadził/a: Jadwiga Bogucka