Wizyta delegacji z Uniwersytetu Massachusetts-Lowell w USA
Wiadomość, opublikowana 28-11-2012
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu współpracuje w ramach umowy bilateralnej z Uniwersytetem Massachusetts-Lowell w USA w zakresie badań naukowych, wymiany pracowników oraz studentów od roku 2010. Każda wymiana może trwać rok akademicki, semestr lub może to być wymiana dotycząca jednego intensywnego kursu. Podejmowane są również starania w celu uruchomienia programu mobilności doktorantów i studentów.

W dniach 20-24 października 2012 r. wizytę z UMass-Lowell złożyli w UAM: prof. Erno Sajo, prof. Robert Giles, prof. Marek Hines oraz prof. Michael Speidel. Przeprowadzono rozmowy z prorektorem prof. Jackiem Witkosiem, gronem dziekańskim i profesorskim. Na Wydziale Fizyki rozmawiano z prof Andrzejem Dobkiem, prof. Adamem Patkowskim, prof. Ryszardem Urbańskim, prof. Ryszardem Krzyminiewskim, prof. Antonim Wójcikiem oraz prof. Bohdanem Skalskim. Członkowie delegacji z USA rozmawiali również z dziekanem Wydziału Biologii prof. Bogdanem Jackowiakiem, dziekanem Wydziału Chemii prof. Henrykiem Koroniakiem oraz prof. Stefanem Jurgą - Dyrektorem Biura ds. Realizacji Projektu „Międzyuczelniane Centrum NanoBioMedyczne”.

23 października przeprowadzono trzy wykłady:

• na Wydziale Biologii prof. Mark Hines zaprezentował "Biological Research at the University of Massachusetts Lowell",
  • prof. Robert Giles w Centrum NanoBioMedycznym mówił o "Teraherts Imaging Technologies; Investigating the Applications", a
  • prof. Erno Sajo przedstawił na Wydziale Fizyki "Gold Nanoparticle Radiation Therapy High-precision 2D mapping of iron concentration in histological slices of brain using XRF".

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus