Wiecha na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu
Wiadomość, opublikowana 29-05-2013
Tradycyjną wiechę na nowym budynku Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu wciągnęli 28 maja 2013 r.: prof. dr hab. Bronisław Marciniak - rektor UAM w Poznaniu, prof. dr hab. Mirosław Śmiałek - dziekan WP-A UAM w Kaliszu, dr inż. Janusz Pęcherz - prezydent Miasta Kalisza oraz senator Witold Sitarz w towarzystwie pracowników, studentów, parlamentarzystów, samorządowców, wykonawców inwestycji oraz przedstawicieli wielu kaliskich instytucji i firm. Wiecha oznacza zamknięcie stanu surowego i przeniesienie większości prac do wnętrza obiektu.

Trzykondygnacyjny budynek dydaktyczny ma zostać oddany jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego 2013/2014. Na parterze nowego budynku dydaktycznego mieścić się będą specjalistyczne pomieszczenia przeznaczone dla Zakładu Edukacji Muzycznej – sale rytmiki czy też studium montażu dźwięku. Na piętrze znajdować się będzie 100-osobowa sala kameralna przeznaczona na koncerty, dwie 60-osobowe sale wykładowe oraz pomieszczenia przeznaczone dla Zakładu Projektowania Ubiorów i Stylistyki Mody. Tam również znajdzie się wspólne dla całego wydziału pomieszczenie multimedialne. Na trzeciej kondygnacji będzie miejsce dla pomieszczeń dla kadry dydaktycznej, a także na kolejne sale do zajęć. Każda kondygnacja to około 1600 m kw. powierzchni użytkowej. Budowa finansowana jest z trzech źródeł: ze środków budżetu państwa w ramach uchwalonego ustawą o ustanowieniu Programu Wieloletniego „Uniwersytet im. Adam Mickiewicza w Poznaniu 2004-2015”, funduszu Miasta Kalisza i funduszy własnych uczelni. Koszt budowy nowego budynku bez wyposażenia wyniesie około 17 mln złotych.

Informację wprowadził/a: Magdalena Kowalska