Wawrzyn Olimpijski 2012
Wiadomość, opublikowana 12-07-2013
25 czerwca 2013 r. w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Polskiego Komitetu Olimpijskiego pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Wawrzynów Olimpijskich 2012”. Wśród wyróżnionych znalazło się dwóch pracowników Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza w Poznaniu: prof. dr hab. Wojciech Lipoński z Wydziału Neofilologii i dr hab. Ryszard Wryk z Wydziału Historycznego.

Wawrzyn Olimpijski  to ustanowiona w 1967 roku nagroda specjalna Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Jest przyznawana w czteroletnim cyklu olimpijskim w różnych dziedzinach twórczości. Otrzymują ją przedstawiciele sztuk plastycznych, literaci, filmowcy, fotograficy, architekci za dzieło lub całokształt twórczości. Medal został zaprojektowany przez artystę rzeźbiarza Stanisława Sikorę. Dotychczas nagrodzono 91 laureatów i przyznano 52 wyróżnienia.

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus