Warsztaty dla studentów z Izraela
Wiadomość, opublikowana 17-07-2013
W dniach 7-14 lipca 2013 r. na UAM odbyły się I warsztaty dla uczestników programu „AMU Research Program”, przyszłych doktorantów pochodzących z Izraela. 

Przez 6 dni warsztatów studenci z Izraela brali udział w zajęciach, wykładach oraz spotkaniach indywidualnych z opiekunami naukowymi z UAM, a językiem warsztatów był język angielski. Studenci z Izraela brali między innymi udział w wykładach z metodologii badań naukowych, obecnych badań naukowych prowadzonych na UAM oraz zasad używania akademickiego języka angielskiego. Codziennie każdy z uczestników warsztatów spotykał się także ze swoim opiekunem naukowym w celu określenia tematu rozprawy doktorskiej, opracowania planu pracy, jak i pracy naukowej dla doktoranta na najbliższy rok akademicki. Zgodnie z założeniami programu, warsztaty odbywają się raz do roku i po trzech latach uczestnik programu ma rok czasu na skończenie rozprawy i jej obronę.

10 studentów wraz z dwójką opiekunów z Izraela – właścicielami firmy „Maof Higher Studies” – mieli także okazję zwiedzić Poznań oraz uczestniczyć w piątkowym Szabacie,  na zaproszenie Pani Alicji Kobus, organizowanym przez Gminę Żydowską w Poznaniu.

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.