Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych pracownikom UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 06-12-2010
6 grudnia 2010 r. o godz. 12.00 w Gabinecie JMR odbyła się uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń państwowych pracownikom Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Laureaci odebrali wyróżnienia z rąk Przemysława Paci, wicewojewody wielkopolskiego.
Złoty Krzyż Zasługi nadawany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymała prof. dr hab. Ewa Wiegandt z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej.

Medalami Złotymi za Długoletnią Służbę, przyznawanymi  za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego uhonorował: mgr. Henryka Gawlaka ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, prof. dr. hab. Kazimierza Madziałę z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego, Jerzego Michalskiego, Reginę Musielak, prof. dr. hab. Jana Sandorskiego z Wydziału Prawa i Administracji oraz prof. dr hab. Sewerynę Wysłouch z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej. Dr hab. Sylwia Adamczak-Krysztofowicz z Wydziału Neofilologii została odznaczona Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę.

Medale Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania otrzymali: prof. dr hab. Marek Kraska z Wydziału Biologii, prof. dr hab. Tadeusz Buksiński z Wydziału Nauk Społecznych, prof. dr hab. Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz z Wydziału Prawa i Administracji, prof. dr hab. Michał Karoński z Wydziału Matematyki i Informatyki, dr Zbigniew Sławiński z Biblioteki Uniwersyteckiej, mgr Grażyna Dawidowska ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, prof. dr hab. Jan Milecki z Wydziału Chemii, prof. dr hab. Zygmunt Młynarczyk z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych, prof. dr hab. Bożena Popowska z Wydziału Prawa i Administracji, prof. dr hab. Włodzimierz Rączkowski z Wydziału Historycznego, prof. dr hab. Bohdan Skalski z Wydziału Chemii, mgr Alicja Spaleniak z Biblioteki Uniwersyteckiej oraz prof. dr hab. Tomasz Szulc z Wydziału Matematyki i Informatyki.

Informację wprowadził/a: Małgorzata Grajdek

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.