Uroczystość odnowienia doktoratu prof. zw. dr. Zbigniewa Janowicza
Wydarzenie, rozpoczyna się 22-11-2010
22 listopada 2010 r. o godz. 13.00 w Małej Auli Collegium Minus UAM odbyła się uroczystość odnowienia doktoratu prof. zw. dr. Zbigniewa Janowicza z Katedry Postępowania Administracyjnego Wydziału Prawa i Administracji UAM. Wydarzenie to jest porównywalne rangą z największym wyróżnieniem w świecie akademickim - doktoratem honoris causa, który może zostać przyznany jedynie osobie z innej uczelni lub instytucji naukowej.

Profesor Janowicz urodził się w 1921 r. Studia prawnicze ukończył na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w 1946 r., i tu w 1982 r. uzyskał tytuł profesora nauk prawnych. Z poznańskim uniwersytetem związał całą swoją naukową karierę. Postępowanie administracyjne i prawo administracyjne było zawsze w kręgu szczególnych zainteresowań Profesora Janowicza i jako znakomity znawca procedury administracyjnej współpracował przy tworzeniu Kodeksu Postępowania Administracyjnego z 1960 roku.

Informację wprowadził/a: Małgorzata Grajdek