Tydzień włoski w Poznaniu „La lingua degli altri”
Wydarzenie, trwa od 18-10-2010 do 24-10-2010
Od 10 lat pod patronatem Prezydenta Republiki Włoskiej, przy szczególnym zainteresowaniu Ministerstw Spraw Zagranicznych oraz Edukacji Narodowej i Szkolnictwa Wyższego, organizowane są na świecie dni kultury i języka włoskiego. W tym roku odbędą się one w dniach 18-24 października. Uroczystego otwarcia Tygodnia włoskiego w Poznaniu „La lingua degli altri” dokona, w imieniu JM Rektora prof. Bronisława Marciniaka, prorektor prof. Jacek Witkoś 18 października o godz. 10.30 w Małej Auli Collegium Minus.

Z inicjatywy Stowarzyszenia Polonia-Italia, działającego w Poznaniu od 1926 r., patronat honorowy nad Tygodniem włoskim w Poznaniu „La lingua degli altri” objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny oraz JM Rektor UAM prof. Bronisław Marciniak.

W programie m.in.: wystąpienia okolicznościowe pod hasłem „Stereotypy a rzeczywistość” – prof. Roman Budzinowski „O Italii i Włochach” i dott. Carlo Paolicelli „O Polsce i Polakach”, wystawy „Problematyka włoska w publikacjach poznańskiego środowiska naukowego” i „Italica z poznańskich bibliotek i archiwów”, bezpłatne lekcje języka włoskiego, czyli „Włoski dla początkujących”, włoskie wieczory filmowe, sesja studencka oraz szereg muzycznych i kulinarnych spotkań.

Szczegółowe informacje na stronie domowej Stowarzyszenia Polonia-Italia, Poznań http://www.poloniaitalia.ipoznan.eu/

Informację wprowadził/a: Małgorzata Grajdek