Targi edukacyjne w Kijowie
Wiadomość, opublikowana 23-04-2013
W dniach 11-13 kwietnia 2013 r. odbyły się w Kijowie targi edukacyjne Osvita i Kariera. Przedstawiciele Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zachęcali Ukraińców do studiowania w Polsce na stoiskach przygotowanych przez Fundację Perspektywy, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

W otwarciu targów wziął udział prof. UAM dr hab. Jacek Guliński - podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Reprezentanci polskich uczelni wyższych, w tym UAM, wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w Ambasadzie RP w Kijowie. Spotkaniu przewodniczył zastępca Ambasadora RP na Ukrainie Dariusz Górczyński. Omówiono możliwości rozwijania aktywności i oferty edukacyjnej polskich uczelni publicznych i niepublicznych na Ukrainie.

Informację wprowadził/a: Joanna Janas