Stypendia Fundacji Lanckorońskich z Brzezia na rok 2011 dla trzech osób z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wiadomość, opublikowana 23-06-2010
Polska Akademia Umiejętności na podstawie umowy z Fundacją Lanckorońskich dysponuje stypendiami na badania zagraniczne dla polskich humanistów. W tym roku do Fundacji wpłynęło 179 wniosków (w tym 14 z UAM). Na posiedzeniu Komisji 21 czerwca 2010 r. przyznano 58 1-miesięcznych stypendiów, w tym 3 stypendia dla trzech osób z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: dr Anny Kotłowskiej z Instytutu Historii, dr Justyny Zaborowskiej-Musiał z Instytutu Filologii Klasycznej oraz mgr Martyny Łazugi z Instytutu Filologii Angielskiej.

Zgodnie z umową i dotychczasową praktyką, o stypendia mogą się ubiegać archeologowie śródziemnomorscy, historycy, historycy sztuki, filologowie klasyczni i historycy filozofii. Tematyka historyków, historyków sztuki i historyków filozofii nie może wykraczać poza rok 1939. Stypendia przyznawane są na pobyt w Rzymie, Wiedniu, Londynie i niekiedy w innych ośrodkach naukowych w Europie na okres od jednego do trzech miesięcy. Corocznie rozdziela je w trybie konkursowym Komisja przy PAU, w skład której wchodzą dwaj członkowie PAU i przedstawiciele pięciu uniwersytetów delegowanych przez ich rektorów (UJ, UW, UWr, UAM, UKM).

Informację wprowadził/a: Małgorzata Grajdek