Stephen Mull, Ambasador USA na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
Wydarzenie, rozpoczyna się 23-05-2013 , godz. 13:15
23 maja 2013 r. gościem Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM będzie JE Ambasador Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce Stephen Mull. Wygłosi on wykład, który rozpocznie się o 13.15 w Auli Wydziału.

Stephen Mull  jest ambasadorem w Polsce od 2012 roku. Wcześniej pracował jako sekretarz wykonawczy w Departamencie Stanu, zajmował też stanowisko starszego doradcy podsekretarza stanu ds. politycznych Williama Burnsa i koordynował wówczas działania dyplomatyczne Stanów Zjednoczonych w Iranie, zarządzał działaniami kryzysowymi prowadzonymi przez Departament Stanu w czasie wojny rosyjsko-gruzińskiej w sierpniu 2008 r. oraz prowadził negocjacje w różnych kwestiach obrony narodowej USA, m.in. uczestniczył w rozmowach o umowie umożliwiającej przeloty amerykańskich wojskowych samolotów dostawczych do Afganistanu przez rosyjską przestrzeń powietrzną. Na początku kadencji prezydenta Obamy kierował pracami Biura Podsekretarza ds. Bezpieczeństwa Międzynarodowego i Kontroli Zbrojeń. Pełnił również funkcję ambasadora Stanów Zjednoczonych w Republice Litewskiej, był zastępcą szefa misji w ambasadzie amerykańskiej w Dżakarcie w Indonezji. Pracował też na placówkach w Polsce, RPA i na Bahamach. W Waszyngtonie zajmował wcześniej stanowiska zastępcy sekretarza wykonawczego Departamentu Stanu, dyrektora Biura ds. Europy Południowej oraz zastępcy dyrektora Centrum Operacyjnego.

Informację wprowadził/a: Marcin Piechocki

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.