Sesja informacyjna na temat możliwości stypendialnych w USA
Wiadomość, opublikowana 18-10-2012
Z inicjatywy prorektora prof. dr. hab. Jacka Witkosia oraz Działu Współpracy z Zagranicą 16 października 2012 r. w Sali Senatu w Collegium Minus odbyła się kolejna sesja informacyjna dotycząca możliwości stypendialnych w USA, podczas której Aleksandra Augustyniak z Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta z Warszawy poruszyła m.in. zagadnienia dotyczące finansowania studiów podyplomowych, stypendiów Fulbrighta dla studentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz udzieliła wskazówek, jak dokonać wyboru odpowiedniej uczelni w Stanach Zjednoczonych. Gośćmi spotkania byli: Małgorzata Krasowska – nowy dyrektor wykonawczy Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta w Warszawie, Urszula Dziuba z Agencji Konsularnej Stanów Zjednoczonych w Poznaniu oraz stypendyści Fulbrighta: Allison Johnson w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Peter Wingrove w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Uczestnicy sesji zapoznali się z kryteriami ubiegania się o stypendia dla absolwentów Fulbright Self-Placed Graduate Student Awards, stypendia dla doktorantów od 6 do 12 miesięcy Fulbright Junior Advanced Research Program oraz stypendia podoktorskie na badania naukowe w USA dla pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych z tytułem co najmniej doktora od 3 do 12 miesięcy.

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.