Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego z wizytą na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym
Wiadomość, opublikowana 12-04-2013
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Generalny Konserwator Zabytków w jednej osobie Piotr Żuchowski odwiedził, 10 kwietnia 2013 r., kilka wybranych miejscowości w Południowej Wielkopolsce.

Jednym z punktów jego wizyty był Kalisz, a tu m.in. spotkanie z władzami Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Ministrowi towarzyszyło liczne grono szacownych gości: senator RP Andżelika Możdżanowska, poseł na Sejm RP Józef  Racki, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, starosta kaliski Krzysztof Nosal oraz Doradca Prezydenta Miasta Kalisza ds. Kultury Ryszard Bieniecki.

Wizyta poświęcona była omówieniu działalności artystycznej i kulturalnej oraz prezentacji kierunków kształcenia na  kaliskim Wydziale UAM. Goście zwiedzili nowy gmach, a w nim Aulę im. Prof. Jerzego Rubińskiego, bibliotekę oraz Uniwersytecką Galerię Sztuki.

Informację wprowadził/a: Magdalena Kowalska