Rozstrzygniecie III edycji konkursu fotograficznego „UAM moją Uczelnią” - „Uniwersytet z tradycjami”
Wydarzenie, trwa od 13-12-2012 do 15-12-2012
III edycja konkursu fotograficznego „UAM moją Uczelnią” przebiegała w tym roku pod hasłem „Uniwersytet z tradycjami”. Do udziału w konkursie „UAM moją Uczelnią” zaproszeni zostali studenci wszystkich Wydziałów UAM studiujący w trybie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych oraz uczestnicy studiów doktoranckich, a także studenci Zamiejscowych Ośrodków Dydaktycznych UAM.

Galeria zdjęć z wernisażu

Nagrodą dla studentów - autorów dwunastu fotografii najciekawiej pokazujących tradycje  akademickie naszej Uczelni jest m.in. opublikowanie tych fotografii w „Albumowym Kalendarzu Uniwersyteckim” na rok 2013 oraz wyeksponowanie ich na wystawie pokonkursowej. Ponadto, spośród dwunastu najlepszych prac, Jury wyłoniło również „Fotografię Roku”, której autor otrzymuje nagrodę główną. Prezentacja „Albumowego Kalendarza Uniwersyteckiego” na rok 2013 oraz wręczenie nagrody głównej i upominków nastąpi podczas wernisażu wystawy w dniu 9 stycznia 2013 roku, w przestrzeniach przed Salą im. Jana Lubrańskiego Collegium Minus. Wystawa pokonkursowa eksponowana będzie następnie w kilku dydaktycznych budynkach Uczelni.
W ostatnim roku Dekady Jubileuszowej planowana jest duża, plenerowa wystawa fotografii ze wszystkich edycji „Albumowego Kalendarza Uniwersyteckiego”, która pokazywana będzie na Placu Mickiewicza.

Projekt „UAM moją Uczelnią” organizowany jest z okazji Jubileuszowej Dekady UAM (2009-2019).

HONOROWY PATRONAT: prof. dr hab. Zbigniew Pilarczyk – Prorektor UAM

SPONSORZY:
FUNDACJA UNIWERSYTETU IM. ADAMA MICKIEWICZA W POZNANIU
BIURO KSZTAŁTOWANIA RELACJI SPOŁECZNYCH URZĘDU MIASTA POZNANIA

ORGANIZATORZY:
FUNDACJA UNIWERSYTETU IM. ADAMA MICKIEWICZA W POZNANIU
Autor i Koordynator Projektu: Małgorzata Nowak - Fundacja UAM
UNIWERSYTET IM. ADAMA MICKIEWICZA W POZNANIU

LAUREACI III EDYCJI UAM MOJĄ UCZELNIĄ:
Fotografia Roku:
BARTOSZ BLECHA, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu
za fotografię budynku Collegium Minus