Rozdanie nagród laureatom I Uniwersyteckiego Konkursu Języka Łacińskiego i VI Uniwersyteckiego Konkursu Języka Niemieckiego
Wydarzenie, rozpoczyna się 14-06-2013
14 czerwca br. w Sali Senatu Collegium Minus odbyło się wręczenie nagród laureatom I Uniwersyteckiego Konkursu Języka Łacińskiego, sprawdzającego znajomość sentencji i zwrotów łacińskich, organizowanego przez pracowników zespołu języka łacińskiego oraz VI Uniwersyteckiego Konkursu Języka Niemieckiego, organizowanego przez pracowników zespołu języka niemieckiego Studium Nauczania Języków Obcych.

W obecności prorektora prof. dr. hab. Marka Nawrockiego, prodziekana Wydziału Anglistyki dr. Radosława Dylewskiego, dyrektora Studium dr. Mateusza Kaszyńskiego, kierownik zespołu języka łacińskiego mgr Ewy Kruk, p.o. kierownika zespołu języka niemieckiego mgr Beaty Nowakowskiej oraz organizatorów konkursów, dziewiętnastu laureatom zostały wręczone bony podarunkowe oraz nagrody książkowe ufundowane przez księgarnię językową Polanglo.

Do etapu pisemnego Uniwersyteckiego Konkursu Języka Łacińskiego przystąpiło 145 studentów ze wszystkich Wydziałów, na których w ramach lektoratu prowadzone są zajęcia z języka łacińskiego w wymiarze nie większym niż 180 godzin. Tak wysoka frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Do etapu ustnego zakwalifikowało się 25 studentów. Laureaci konkursu, jak i pozostali finaliści prezentowali bardzo wysoki poziom, a różnice punktowe między poszczególnymi miejscami były niekiedy bardzo małe. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z szeregiem różnorodnych zadań sprawdzających znajomość sentencji i zwrotów łacińskich oraz szerokiego kontekstu historycznego i kulturowego, dookoła którego zostały one zbudowane.

Zaszczytne I miejsce przypadło pani Sylwii Kozłowskiej, studentce I roku archeologii, na miejscu II uplasował się pan Dariusz Bugajski z I roku teologii, a III miejsce zajął pan Wiktor Łapa, student I roku filologii romańskiej.

VI Uniwersytecki Konkurs Języka Niemieckiego, zgodnie z wieloletnią już tradycją, zorganizowano dla studentów wszystkich kierunków, na których wymiar lektoratu języka niemieckiego nie przekracza 4 godzin tygodniowo. Do I etapu – pisemnego zgłosiło się 90 studentów, z których na podstawie testu gramatyczno-leksykalnego wyłoniono dwudziestu dziewięciu uczestników do kolejnego etapu. 18 maja przeprowadzony został etap II i tego samego dnia, po wyłonieniu dziesiątki finalistów, odbył się etap III, tym razem ustny.

Zwyciężczynią konkursu została pani Hanna Pluta, studentka III roku prawa, II miejsce zajął pan Danił Ałtunin, student I roku biotechnologii, a na III miejscu uplasowała się pani Lucyna Kiklaisz, studiująca na I i II roku pedagogiki.

Informację wprowadził/a: Monika Sielicka

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.