Repozytorium Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza AMUR dołączyło do Europejskiej Przestrzenie Badawczej – DRIVER
Wydarzenie, rozpoczyna się 30-09-2011
DRIVER to projekt finansowany przez Unię Europejską, którego zadaniem jest budowa Europejskiej Przestrzeni Badawczej (European Research Area). Projekt, tworzony przez dziesięciu europejskich partnerów, ma na celu udostępnianie europejskiego dorobku naukowego, zebranego w raportach naukowych lub technicznych, preprintach, artykułach i danych badawczych. W celu realizacji zadania wdrożono bazę umożliwiającą gromadzenie zasobów rozproszonych, zarządzanie nimi i udostępnianie ich na jednej platformie.

Obecnie w bazie zgromadzono ponad 3 500 000 prac z 295 repozytoriów z 38 państw europejskich.  Od sierpnia 2011 r. po żmudnych pracach przygotowawczo-wdrożeniowych, na platformie Driver widoczny i przeszukiwany jest cały zasób zgromadzony w  uczelnianym repozytorium AMUR. W ten sposób zwiększy się widoczność dorobku naukowego pracowników UAM oraz możliwość cytowania ich prac przez innych europejskich naukowców.

DRIVER jest znany prawie na każdej europejskiej uczelni, a dzięki naszym staraniom widoczne są w nim również wszystkie zasoby  zamieszczone w repozytorium AMUR. W wyszukiwarkę DRIVER-a wystarczy wpisać np. słowa kluczowe lub nazwisko autora aby trafić na prace naukowe pracowników UAM. 

Jeszcze raz serdecznie zachęcamy wszystkich pracowników naukowych UAM do archiwizowania swoich prac w Repozytorium AMUR.


Informację wprowadził/a: Anna Dodot

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.