Pytania sztuki - 5 wernisaży
Wiadomość, opublikowana 26-03-2013
W piątek 22 marca w Kaliszu odbyło się pięć wernisaży wystaw w ramach projektu „Pytania Sztuki”, w czasie których zaprezentowano prace wybitnych współczesnych artystów: Tomasza Ciecierskiego, Andrzeja Dłużniewskiego, Stanisława Dróżdża, Stanisława Fijałkowskiego, Stefana Gierowskiego, Krzysztofa Gliszczyńskiego, Jarosława Kozłowskiego, Jacka Sienickiego, Pawła Susida, Andrzeja Pepłońskiego,Jana Tarasina i Marka Zaborowskiego.

Projekt „Pytania Sztuki” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kalisza Janusza Pęcherza i Dziekana Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego prof. UAM dr hab. Mirosława J. Śmiałka został zorganizowany przez: Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu, Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, Galerię Sztuki im. Jana Tarasina i Centrum Rysunku i Grafiki im. T. Kulisiewicza. Kuratorem wystaw i autorką projektu jest dr Joanna Dudek. 

Do Kalisza przyjechali goście z całej Polski, w tym autorzy wystaw i ich bliscy: prof. Krzysztof Gliszczyński z Sopotu, Tomasz Ciecierski, Paweł Susid, Emilia Dłużniewska i Kajetan Dłużniewski z Warszawy, Anna Dróżdż z Wrocławia, prof. Jarosław Kozłowski, prof. Marek Zaborowski i prof. Andrzej Pepłoński z Poznania. 

Gościom i Kaliszanom nie przeszkodziła pogoda w tym, aby spotkać się i dyskutować o tym: jakie pytania stawiają dziś artyści, jakie znaczenie ma to w ich praktyce artystycznej, jakie pytania ukryte są w obrazach i do czego nas prowokują...

Wystawy projektu można oglądać:
PYTANIA SZTUKI: JAN TARASIN / JAROSŁAW KOZŁOWSKI
Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
czas trwania wystawy: do 18 kwietnia 2013

 


 


 

PYTANIA SZTUKI: KRZYSZTOF GLISZCZYŃSKI
wystawa indywidualna
PYTANIA SZTUKI: ANDRZEJ PEPŁOŃSKI
wystawa indywidualna
Centrum Rysunku i Grafiki im. T. Kulisiewicza
czas trwania wystaw: do 31 maja 2013 PYTANIA SZTUKI: TOMASZ CIECIERSKI / ANDRZEJ DŁUŻNIEWSKI /
STANISŁAW DRÓŻDŻ / STANISŁAW FIJAŁKOWSKI / STEFAN GIEROWSKI /
JACEK SIENICKI / PAWEŁ SUSID / JAN TARASIN
wystawa zbiorowa
PYTANIA SZTUKI: MAREK ZABOROWSKI
wystawa indywidualna
Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej
czas trwania wystaw: do 15 maja 2013 r.Informację wprowadził/a: Magdalena Kowalska

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.