Prof. UAM dr hab. Monika Kostrzewa i dr Maciej Guźniczak w amerykańskim projekcie International Fokus Series
Wydarzenie, rozpoczyna się 01-03-2013
Przedstawiciele Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu na początku marca wzięli udział w projekcie International Fokus Series. Jest to projekt zorganizowany przez Tuchlin Center Gallery w USA, mający na celu zaprezentowanie twórczości artystów z całego świata.

V edycja Contemporary Art of Poland została otwarta 1 marca 2013 roku w Boone w Północnej Karolinie w Stanach Zjednoczonych. Motywem przewodnim tej edycji była kobieta jako inspiracja artystyczna i obiekt w sztukach wizualnych. Na otwarcie wystawy zaproszona została prodziekan Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu prof. UAM dr hab. Monika Kostrzewa z wystawą Subtle but Strong, która reprezentowała autorskie grafiki, w tym grafiki żurnalowe oraz obiekty inspirowane ciałem kobiety. Podczas wernisażu artystka przygotowała performer w formie pokazu mody, kolekcji ubiorów damskich wykonanych ze skóry i ręcznie czerpanego papieru modelowanej na sylwetce.

W projekcie prezentowanym w Tirchin Center Gallery obecna była również wystawa kolekcji grafik wykonanych techniką akwaforty i akwatinty dr. Macieja Guźniczaka, adiunkta Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego, "Faithful to Black". Wystawa ta, eksponowana w prawym skrzydle Main Gallery, to męskie spojrzenie na aspekt kobiecości w sztuce, na formę inspirowaną damską sylwetką. Wydarzenie artystyczne i prezentowane kolekcje wzbudziły żywe zainteresowanie  ponad 800-osobowej publiczności przybyłej na wernisaż. Wystawę można oglądać do 1 czerwca.

Profesor Monika Kostrzewa podczas swojej 9-dniowej wizyty wygłosiła wykład publiczny zatytułowany "Clothing for women as an element of cultural and aesthetic transformation in the development of the female silhouette”, a także prowadziła prelekcje i spotkania ze studentami departamentu sztuki Appalachian State University,  jednego z największych uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych, kształcącego około 18 tysięcy studentów.

 

Informację wprowadził/a: Magdalena Kowalska

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.