Profesorowie Uniwersytetu wśród laureatów prestiżowych konkursów NCN MAESTRO 3 i HARMONIA 3
Wiadomość, opublikowana 01-02-2013
21 stycznia 2013 r. ogłoszono wyniki konkursów Narodowego Centrum Nauki MAESTRO 3 i HARMONIA 3. Miło nam poinformować, że w zaszczytnym gronie laureatów znaleźli się profesorowie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prof. dr hab. Michał Giersig i prof dr hab. Jacek Gawroński z Wydziału Chemii oraz prof. dr hab. Tomasz Łuczak z Wydziału Matematyki i Informatyki zostali laureatami konkursu MAESTRO 3, a prof. dr hab. Stefan Lis z Wydziału Chemii, prof. UAM dr hab. Maciej Kozak z Wydziału Fizyki i prof. UAM dr hab. Arkadiusz Marciniak z Wydziału Historycznego – konkursu  HARMONIA 3. Serdecznie gratulujemy!

Głównym założeniem konkursu MAESTRO 3 jest finansowanie projektów badawczych prowadzonych przez doświadczonych naukowców, mających na celu realizację pionierskich badań naukowych, w tym interdyscyplinarnych, ważnych dla rozwoju nauki, wykraczających poza dotychczasowy stan wiedzy, i których efektem mogą być odkrycia naukowe.

Celem konkursu HARMONIA 3 jest natomiast finansowanie projektów badawczych realizowanych w ramach współpracy międzynarodowej.

Źródło: http://www.ncn.gov.pl/aktualnosci/2013-01-21-wyniki-maestro3-harmonia3

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus