Profesorowie UAM nowymi członkami Polskiej Akademii Umiejętności
Wiadomość, opublikowana 23-11-2010

W 138 rocznicę powstania Akademii Umiejętności i 21 rocznicę jej odrodzenia, 20 listopada 2010 r. o godz. 11.00 w Wielkiej Sali Polskiej Akademii Umiejętności przy ul. Sławkowskiej 17 w Krakowie miało miejsce uroczyste posiedzenie naukowe Polskiej Akademii Umiejętności, podczas którego odbyło się wręczenie dyplomów nowo wybranym członkom.

Wśród nich znaleźli się również profesorowie naszego Uniwersytetu. W poczet członków czynnych  Wydziału I Filologicznego wszedł prof. dr hab. Jerzy Danielewicz (filologia klasyczna, hellenistyka), natomiast członkami korespondentami Wydziału II Historyczno-Filozoficznego zostali prof. dr hab. Aleksander Posern-Zieliński (etnologia i antropologia kulturowa) i prof. dr hab. Marek Ziółkowski (socjologia).

Informację wprowadził/a: Małgorzata Grajdek