Prezydent RP na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu
Wydarzenie, rozpoczyna się 08-02-2013
Bronisław Komorowski, Prezydent RP odwiedził w piątek, 8 lutego b.r. miasto Kalisz. Podczas wizyty w najstarszym mieście Polski głowa państwa uczestniczyła m.in. w centralnych obchodach święta Służby Więziennej, których część odbywała się w gmachu Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w Auli im. Prof. Jerzego Rubińskiego.

Prezydent Bronisław Komorowski uhonorował odznaczeniami państwowymi wyróżniających się w służbie funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz skierował do więzienników słowa podziękowania za ich ciężką pracę na rzecz społeczeństwa. W trakcie uroczystości odznaczenia otrzymali też dwaj profesorowie UAM Piotr Stępniak i Wiesław Ambrozik za zasługi dla rozwoju penitencjarystyki i resocjalizacji polskiej. Honory gospodarzy po stronie uczelni pełnili: JM Rektor UAM Prof. dr hab. Bronisław Marciniak, Prorektor ds. kadry i rozwoju uczelni Prof. dr hab.Andrzej Lesicki oraz Dziekan Wydziału Prof. dr.hab. Mirosław Śmiałek, którzy wręczyli Prezydentowi RP obraz autorstwa prof. Tadeusza Gaworzewskiego przedstawiający front nowego obiektu Wydziału. Tuż po wizycie na uniwersytecie prezydent RP odwiedził Sanktuarium św. Józefa, skąd przeszedł do ratusza na spotkanie z władzami Kalisza. Następnie udał się do Tłokinii Kościelnej, gdzie odbywało się Wielkopolskie Forum Samorządowe, na które przybyli prezydenci miast, burmistrzowie, wójtowie, starostowie i radni z całego województwa.

Informację wprowadził/a: Magdalena Kowalska

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.