Poznań politologów
Wiadomość, opublikowana 22-05-2013

Przez trzy dni, od 19 do 21 września 2012 roku, Poznań był stolicą rozważań na temat polskiej polityki za sprawą II Ogólnopolskiego Kongresu Politologii. Jego oficjalnego otwarcia dokonał JM Rektor prof. dr hab. Bronisław Marciniak.

II Ogólnopolski Kongres Politologii to wydarzenie gromadzące ponad 1200 badaczy polityki z całego kraju. Idea organizowania tego spotkania zrodziła się w 2008 roku z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych oraz Komitetu Nauk Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Pierwszy Ogólnopolski Kongres Politologii odbył się na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, drugi miał zaszczyt współorganizować Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Organizacja Kongresu trwała ponad rok. W ramach tegorocznego spotkania w trakcie stu paneli dyskusyjnych profesorowie, doktorzy habilitowani, doktorzy oraz inni badacze nauk politycznych zastanawiali się nad wyzwaniami dla Polski oraz Europy we współczesnym świecie.

Więcej informacji o Kongresie na stronie: kongres.amu.edu.pl