Pan Stephen Mull – Ambasador USA w Polsce z wizytą w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym Fundacji UAM, 22.05.2013
Wydarzenie, rozpoczyna się 22-05-2013
22 maja 2013 roku w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym Fundacji UAM gościł Pan Stephen Mull – Ambasador USA w Polsce. W czasie wizyty prof. dr hab. Bogdan Marciniec – Prezes Fundacji UAM, Dyrektor PPNT przedstawił Panu Ambasadorowi działalność Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz zakres współpracy PPNT z instytucjami międzynarodowymi, w tym przede wszystkim ze Stanami Zjednoczonymi. Pan Ambasador zwiedził Centrum Zaawansowanych Technologii Chemicznych PPNT i Zespół Inkubatorów Wysokich Technologii PPNT oraz zaznajomił się z ich działalnością.

Stephen Mull został zatwierdzony na stanowisko Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Rzeczypospolitej Polskiej 22 września 2012 roku. Oficjalne zaprzysiężenie przez Hillary Clinton – Sekretarz Stanu USA nastąpiło w dniu 24 października 2012 roku.

Stephen Mull ukończył Uniwersytet w Georgetown (1980). Karierę dyplomatyczną rozpoczął w 1982 roku. Pracował jako Sekretarz Wykonawczy w Departamencie Stanu, zajmował stanowisko Starszego Doradcy Podsekretarza Stanu ds. Politycznych, zarządzał działaniami kryzysowymi w czasie wojny rosyjsko-gruzińskiej, prowadził negocjacje w różnych kwestiach obrony narodowej USA, kierował pracami Biura Podsekretarza ds. Bezpieczeństwa Międzynarodowego i Kontroli Zbrojeń.

www.ppnt.poznan.pl
www.fundacja.ppnt.poznan.pl