Otwarcie nowych budynków uniwersyteckich
Wiadomość, opublikowana 06-10-2010
Wraz z rozpoczynającym się rokiem akademickim 2010/2011 oddano do użytku dwa nowe budynki uniwersyteckie: halę sportową na Morasku oraz budynek naukowo-dydaktyczny Kolegium w Pile. Realizacja tych inwestycji możliwa była dzięki środkom z programu wieloletniego UAM (2004-2011).

1 października miało miejsce uroczyste otwarcie nowej hali sportowej na Kampusie Morasko, połączonej z wybudowaną wcześniej pływalnią uniwersytecką. Trybuny nowej hali mogą pomieścić ponad 1000 osób. Studenci i pracownicy UAM, oprócz boiska sportowego, będą mieli również do dyspozycji siłownię, salę do aerobiku, salę interbicycle i zespół pomieszczeń do odnowy biologicznej. W budynku będą mieścić się także biura Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Klubu Uczelnianego AZS. Koszt inwestycji to 34 mln zł.

Na ponad 45 mln zł oszacowano wartość obiektu naukowo-dydaktycznego Kolegium w Pile. Uroczystość otwarcia odbyła się 4 października. Do dyspozycji studentów i wykładowców oddano sale wykładowe, pracownie komputerowe, sale ćwiczeniowo-laboratoryjne oraz aulę, która pomieści 260 osób.

Informację wprowadził/a: Małgorzata Grajdek