Otwarcie nowej siedziby Wydziału Chemii
Wiadomość, opublikowana 09-10-2012
1 października 2012 r. otwarto podwoje nowego gmachu Wydziału Chemii na kampusie Morasko. Oddano do użytku największą z inwestycji programu wieloletniego „Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 2004-2015”. Powierzchnia użytkowa budynku to ponad 27,8 tys. m2, a kubatura obejmuje prawie 150 m3. Łączny koszt realizacji budynku Wydziału Chemii wyniósł 189 mln zł. W uroczystości otwarcia wzięło udział wielu znamienitych gości. W ich gronie znalazł się m.in. Profesor Jacek Guliński – podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Tomasz Kayser – Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Poznania oraz Przemysław Pacia – wicewojewoda wielkopolski.

Poznański Wydział Chemii należy do największych i najlepszych wydziałów chemii w Polsce. Blisko 180 pracowników naukowych, w tym 70 profesorów, pracujących na wydziale stanowi o jego wysokiej pozycji w kraju i na arenie międzynarodowej. Wydział należy do najlepiej wyposażonych w nowoczesną aparaturę jednostek badawczych, co pozwala na pełnienie roli ośrodka doradczego i analitycznego dla pokrewnych wydziałów innych uczelni. O wysokiej randze naukowej i dydaktycznej wydziału świadczy przyznanie przez MNiSW najwyższej kategorii badań naukowych oraz uhonorowanie wydziału w roku 2010 przez Państwową Komisję Akredytacyjną oceną pozytywną. W 2008 roku kierunek chemia uzyskał akredytację Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej, a studenci kończący studia uzyskują certyfikaty Eurobachelor i Euromaster Label.

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus