Noc Biologów 2013
Wydarzenie, rozpoczyna się 11-01-2013
To już po raz drugi w kilkunastu ośrodkach akademickich Polski jest organizowane przedsięwzięcie pod wspólnym hasłem „Noc Biologów”. Uruchomione z inicjatywy Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ma charakter przede wszystkim edukacyjny, ale jego celem jest również upowszechnianie wiedzy przyrodniczej wśród odbiorców ze wszystkich grup wiekowych. W piątek, 11 stycznia 2013 roku ponad stu naukowców i studentów z Wydziału Biologii UAM oraz Ogrodu Botanicznego UAM odpowiadać będzie na pytania nurtujące nie tylko biologów.

Choć, jak poprzednio, uwagę gości Wydziału pragniemy zwrócić na procesy i zjawiska biologiczne charakterystyczne dla okresu zimowego, to zainteresowani na pewno znajdą coś intrygującego i ciekawego dla siebie również z innych obszarów nauk przyrodniczych.

Wykłady, pokazy, konkursy, warsztaty i zajęcia laboratoryjne odbędą się w Collegium Biologicum – siedzibie Wydziału Biologii UAM, oraz w Ogrodzie Botanicznym. Szczegółowy harmonogram imprez można znaleźć na stronach WWW:
http://www.nocbiologow.home.pl/index.php?id=jednostka&nazwa=poznan

http://www.nocbiologow.home.pl/index.php?id=jednostka&nazwa=poznanogrod

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.