Nagrody Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę doktorską i pracę magisterską
Wiadomość, opublikowana 04-03-2013
26 lutego 2013 r. w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu „Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę doktorską” i „Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę magisterską. Wśród laureatów nie zabrakło osób z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kapituła Nagrody oceniła w tegorocznej, dziewiątej, edycji Konkursu 86 prac (16 rozpraw doktorskich i 70 prac magisterskich). Jej decyzją w kategorii prac doktorskich przyznano trzy równorzędne nagrody w wysokości 6.000,00 zł brutto oraz jedno wyróżnienie nagrodzone pamiątkowym albumem, zaś w kategorii prac magisterskich trzy równorzędne nagrody w wysokości 3.000,00 zł brutto oraz pięć wyróżnień nagrodzonych pamiątkowymi albumami.

Laureaci z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu:

- nagroda w kategorii prac doktorskich:

• Jakub Barylski z Wydziału Biologii za pracę Charakterystyka nowo odkrytego bakteriofaga OAGATE wyizolowanego z wody i osadów Jeziora Góreckiego napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Anny Goździckiej-Józefiak;
  • Magdalena Rother z Wydziału Biologii za pracę ModeRNA: program komputerowy do przewidywania struktury trzeciorzędowej RNA z zastosowaniem podejścia modelowania homologicznego napisaną pod kierunkiem prof. dra hab. Janusza M. Bujnickiego

- nagroda w kategorii prac magisterskich:

• Kamil Matyja z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa za pracę Status i przeobrażenia jednostek pomocniczych samorządu gminnego w Polsce na przykładzie miasta Poznania w latach 1990-2010 napisaną pod kierunkiem prof. UAM dra hab. Ryszarda Kowalczyka;

- wyróżnienie w kategorii prac magisterskich:

• Marta Węclewska z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych za pracę Założenia do projektu zagospodarowania rekreacyjnego Cegielni w Poznaniu napisaną pod kierunkiem prof. UAM dra hab. Zygmunta Młynarczyka.

Specjalne wyróżnienie, przyznane przez Towarzystwo Bambrów Poznańskich, otrzymała Justyna Gniatkowska z Wydziału Nauk Społecznych za pracę Samoidentyfikacja Bambrów poznańskich i postawy wobec nich mieszkańców Poznania napisaną pod kierunkiem prof. UAM dr hab. Renaty Suchockiej.

Wiadomość przygotowana na podstawie informacji Michała Kaczmarka z Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Poznania (Akademicki i naukowy Poznań)

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus