Nagrody i stypendia artystyczne, naukowe i sportowe Miasta Poznania
Wiadomość, opublikowana 24-10-2012
16 października 2012 r. w Sali Białej Urzędu Miasta odbyła się coroczna uroczystość wręczenia nagród i stypendiów Miasta Poznania dla młodych zdolnych osób z poznańskiego środowiska artystycznego, naukowego i sportowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się badacze z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Mgr Rafał Ilnicki z Wydziału Nauk Społecznych otrzymał stypendium za wybitne osiągnięcia naukowe z zakresu badania wpływu techniki na kulturę, mgr Andonis Karachitos z Wydziału Biologii za badania dotyczące mechanizmów cytoprotekcyjnego działania mino cykliny, mgr Monika Wałęsa-Chorab z Wydziału Chemii za zaprojektowanie i zdefiniowanie kompleksów supramolekularnych jonów metali przejściowych z nowymi ligandami N-heterocyklicznymi oraz zbadanie ich właściwości fizykochemicznych oraz mgr Krystian Pyta z Wydziału Chemii za wybitne osiągnięcia z zakresu chemii organicznej i pogranicza chemii i biochemii.

Wyróżnienia Miasta Poznania są przyznawane przez specjalne kapituły ustanowione dla każdej z nagród. Przewodniczącym kapituły artystycznej jest prof. dr hab. Roman Kubicki, naukowej – prof. dr hab. Stanisław Lorenc, sportowej – dr Wojciech Chomicz. Laureaci odbierali swoje nagrody z rąk prezydenta Miasta Poznania Ryszarda Grobelnego i przewodniczącego Rady Miasta Grzegorza Ganowicza. 

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.