Wydarzenie, trwa od 01-09-2013 do 14-09-2013
W dniach 1-14 września 2013 r. w Collegium Europaeum Gnesnense odbywa się Międzynarodowa Szkoła Letnia poświęcona technicznym aspektom dokumentacji zagrożonych języków. Wykładowcami są wybitni specjaliści z europejskich, amerykańskich i australijskich ośrodków akademickich, uczestnicy przybyli zaś z piętnastu krajów Afryki, Ameryki, Australii, Azji i Europy.

Koordynatorem Szkoły Letniej jest Prof. Dagmar Jung (Uniwersytet w Kolonii), zaś jej lokalnym organizatorem Prof. Nicole Nau (UAM).

Szkoła odbywa się w ramach działań projektu INNET, w którym uczestniczy, kierowany przez Prof. Nicole Nau, zespół naukowców z Wydziału Neofilologii UAM. Projekt INNET poświęcony zasobom związanym z dokumentacją zagrożonych języków jest finansowany przez Komisję Europejską w ramach 7. Programu Ramowego.

Więcej informacji na stronie projektu.

UAM – Pasja dobrze wykształcona.

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb