Międzynarodowa Konferencja Komparatystyczna
Wydarzenie, trwa od 25-04-2013 do 26-04-2013
Koło Naukowe Prawa Rzymskiego „Bona Fides” ma zaszczyt zaprosić do udziału w Międzynarodowej Konferencji Komparatystycznej „Od empatio venditio do Common European Sales Law – w poszukiwaniu dobrego prawa sprzedaży”, która odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia 2013 r. w Collegium Iuridicum Novum WPiA UAM. Konferencja została objęta patronatem m.in.: JM Rektora UAM, Ministra Sprawiedliwości, Komisji Europejskiej oraz Dziekana WPiA UAM.

Konferencja rozpocznie się w czwartek, 25 kwietnia o godzinie 9:45 w Sali Alfa CIN.

Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.bonafidesuam.blogspot.com

Analiza regulacji prawnych w odniesieniu do współczesnych – bezprecedensowych zupełnie – zjawisk społecznych i ekonomicznych, skłania ku przekonaniu, że wiele urządzeń prawnych domaga się gruntownej zmiany a jednym z podstawowych zadań jakie stoją dziś przed prawnikami jest poszukiwanie modelu prawa, który lepiej odpowiadał będzie wyzwaniom dzisiejszej rzeczywistości. To przekonanie bliskie jest także organizatorom konferencji, którzy w ten sposób podejmują próbę uzyskania odpowiedzi na najważniejsze w tym kontekście pytania.
Konferencja ta to niepowtarzalna okazja, do poszerzenia swojej wiedzy na temat prawnych aspektów funkcjonowania mechanizmu najważniejszego dla całego obrotu gospodarczego.
W jej ramach swoimi spostrzeżeniami podzielą się wybitni przedstawiciele nauki (piątek, 26.04.2013, godz. 14:00, Aula CIN):

- prof. Aurelia Nowicka
- prof. Fryderyk Zoll
- prof. Jacek Napierała
- prof. Wojciech Dajczak

a także znakomici praktycy:

- mec. Aleksandra Wędrychowska-Karpińska,
- mec. Wojciech Celichowski ,

Podczas konferencji zdobyć można wiedzę  m.in. na temat:

•    ewolucji prawa sprzedaży od antycznego Rzymu, poprzez ius commune aż po XIX-i XX-wieczne kodyfikacje, a także common law tradition;
•    regulacji sprzedaży w krajach Azji i Afryki;
•    projektów ujednolicania prawa z pierwszej połowy XX w.
•    Konwencji wiedeńskiej o umowach międzynarodowej sprzedaży towarów (CISG);
•    projektów UNIDROIT;
•    Oraz ewolucji prawa europejskiego dotyczącego sprzedaży aż do projektu rozporządzenia o Wspólnym Europejskim Prawie Sprzedaży.

Serdecznie zapraszamy

Informację wprowadził/a: USI Prawo