Medal za Zasługi dla UAM dla doc. dr. Olega Kosinskiego
Wiadomość, opublikowana 05-07-2013
Senat Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na posiedzeniu w dniu 25 lutego 2013 r. przyznał doc. dr. Olegowi Kosinskiemu Medal „Za Zasługi dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza”. 2 lipca 2013 r. w Auli Lubrańskiego odbyła się uroczystość wręczenia tego wyróżnienia, a przewodniczył jej prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą prof. Jacek Witkoś. Medal dla doc. dr. Olega Kosinskiego – zastępcy dyrektora Instytutu Prawa Państwowego Uniwersytetu w Irkucku jest wyrazem uznania za wkład, jaki wniósł on w rozwój kontaktów akademickich pomiędzy uniwersytetem w Poznaniu i uniwersytetem w Irkucku.

Współpraca doc. Olega Kosinskiego z UAM rozpoczęła się w 2004 r. i już rok później zaowocowała podpisaniem umowy
o współpracy pomiędzy Państwowym Uniwersytetem w Irkucku a Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obejmuje ona m.in. wyjazdy pracowników naukowych UAM i IGU (Uniwersytetu w Irkucku) do uczelni-partnera w celu wygłoszenia wykładów lub prowadzenia zajęć, wyjazdy studentów obu uniwersytetów na kilkumiesięczne staże oraz organizację letnich szkół prawno-humanistycznych w Poznaniu
i Irkucku.

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus