Konferencja rektorów "The Baltic University Programme"
Wiadomość, opublikowana 21-10-2011
12-13 października 2011 r. w Uppsali w Szwecji odbyła się konferencja rektorów uczelni biorących udział w Programie Uniwersytetu Bałtyckiego (The Baltic University Programme). Jej uczestnikiem z ramienia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu był prorektor prof. Jacek Witkoś. Tradycyjnie, podczas konferencji omawiano perspektywy dalszej współpracy w zakresie badań i dydaktyki, koncentrując się na zagadnieniach związanych z ochroną środowiska. Nasza uczelnia od wielu lat aktywnie uczestniczy w pracach instytucji partycypujących w Programie Uniwersytetu Bałtyckiego. Szczególnie zaangażowanym w te działania jest dr Tomasz Brańka, prodziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. 

Należy wspomnieć, iż podczas wizyty w Szwecji prorektor prof. Jacek Witkoś odwiedził bibliotekę Uniwersytetu w Uppsali. Miał wyjątkową okazję obejrzenia skromnej części tamtejszych zbiorów, wśród których znajdują się manuskrypty z początku XVII wieku, będące wcześniej własnością Kolegium Jezuickiego w Poznaniu, kolebki naszej Almae Matris. Władze UAM noszą się z zamiarem wystąpienia do uppsalskiej uczelni z prośbą o udostępnienie tych zbiorów w celu zorganizowania czasowej wystawy w Poznaniu. 

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.