Konferencja Naukowa Zakładu Postępowania Karnego na Wydziale Prawa i Administracji
Wydarzenie, trwa od 22-04-2013 do 23-04-2013
Zakład Postępowania Karnego WPiA UAM oraz działające przy nim Koło Nauk Penalnych „Iure et facto” w dniach 22-23 kwietnia 2013 r. organizuje Konferencję Naukową „Ku kontradyktoryjności? Proces karny w świetle projektowanych zmian”.

Celem konferencji jest dyskusja na temat rozwiązań zawartych w projekcie nowelizacji kodeksu postępowania karnego przygotowanego przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Karnego działającą przy Ministrze Sprawiedliwości.

Będzie to pierwsza tego typu inicjatywa od momentu, kiedy projekt nowelizacji został przyjęty przez Radę Ministrów. Konferencja została objęta patronatem honorowym Ministra Sprawiedliwości dr. Jarosława Gowina, Przewodniczącego Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego prof. dr. hab. Andrzeja Zolla oraz Dziekana Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu prof. dr. hab. Romana Budzinowskiego.

Konferencja składać się będzie z dwóch części. Pierwsza będzie miała charakter dyskusji zaproszonych gości, wybitnych specjalistów z zakresu postępowania karnego, natomiast druga przeznaczona będzie na wystąpienia studentów i doktorantów zainteresowanych omawianą problematyką.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji, która jest otwarta dla wszystkich pracowników i studentów UAM. Więcej informacji pod adresem: www.konferencja-prawokarne.pl

Informację wprowadził/a: USI Prawo