Konferencja "Kobieta i kobiecość – gender w dyskursie prawniczym”
Wydarzenie, rozpoczyna się 06-04-2013
Prawnicze Koło Naukowe Gender na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej konferencji „Kobieta i kobiecość. Gender w dyskursie prawniczym” pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich, Prof. dr hab. Ireny Lipowicz. Konferencja odbędzie się 6 kwietnia 2013 r. na Wydziale Prawa i Administracji UAM w sali Alfa w Collegium Iuridicum Novum w Poznaniu, al. Niepodległości 53.

Patronat merytoryczny objęło Biuro Projektowe Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) w Polsce, jednej z 177 jednostek UNDP na świecie oraz Wolters Kluwer Polska.

Organizowana przez nas konferencja ma na celu przedstawienie problematyki praw kobiet i próbę zdefiniowania miejsca teorii gender w dyskursie prawniczym, gdyż w dalszym ciągu powszechne jest stereotypowe postrzeganie ról społecznych przypisywanych kobietom i mężczyznom

UWAGA: Termin zgłaszanie uczestnictwa został wydłużony do dn. 28 marca br. na adres: pkngender@gmail.com (z podaniem imienia, nazwiska i afiliacji)

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: http://www.facebook.com/pkngender

Informację wprowadził/a: USI Prawo

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.