Jubileusz 15-lecia Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego i 20-lecie Fundacji UAM
Wydarzenie, trwa od 04-10-2010 do 05-10-2010
Poznański Park Naukowo-Technologiczny to najstarszy w Polsce park naukowo-technologiczny. Powstał w ramach Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i od 15 lat wspiera proces komercjalizacji wyników badań naukowych w gospodarce oraz stymulacji rozwoju ekonomicznego Wielkopolski. Tegoroczny jubileusz stał się okazją do realizacji projektu pt. "INNO(MOTY)WACJE. Promocja otwartych postaw na proces komercjalizacji wiedzy".

W ramach projektu w Poznaniu odbędzie się jubileuszowa konferencja naukowa "INNO(MOTY)WACJE Od inwencji do innowacji". Wybitni specjaliści z kraju i zagranicy będą mówić o roli parków technologicznych w budowie gospodarki opartej na wiedzy. W programie m.in. sesje pod hasłem: "Czy parki naukowo-technologiczne są potrzebne w XXI w?", "Czy między nauką i biznesem jest chemia?" oraz "Europejskie patenty na transfer wiedzy". Gościem honorowym konferencji będzie Dyrektor Generalny Międzynarodowego Stowarzyszenia Parków Naukowych (IASP) - Luis Sanz.

Informację wprowadził/a: Małgorzata Grajdek