JMR prof. Bronisław Marciniak ponownie wybrany Przewodniczącym
Wiadomość, opublikowana 09-11-2012
W tajnym głosowaniu, które odbyło się podczas posiedzenia Kolegium Rektorów Miasta Poznania 8 listopada 2012 roku, wybrano Przewodniczącego. Po raz kolejny został nim Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. Bronisław Marciniak. Decyzja o przyznaniu JMR tej zaszczytnej funkcji była jednogłośna.

Kolegium wybrało także Wiceprzewodniczących. Zostali nimi: Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego, prof. Grzegorz Skrzypczak oraz Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego, prof. Marian Gorynia.

Jednym z głównych celów, jakie stawiają przed sobą członkowie Kolegium Rektorów w rozpoczynającej się kadencji, jest stopniowa integracja poznańskiego środowiska naukowego, w tym zacieśnienie współpracy pomiędzy publicznymi szkołami wyższymi z naszego miasta.

Kolejne posiedzenie Kolegium Rektorów Miasta Poznania odbędzie się 13 grudnia 2012 roku na terenie Akademii Muzycznej.

Informację przygotowało: Biuro Prasowe

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus