III Ogólnopolska Olimpiada Języka Hiszpańskiego 2012/2013 – III Etap
Wydarzenie, rozpoczyna się 01-03-2013
1 marca 2013 r. (piątek) w Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpocznie się finał III Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Hiszpańskiego (OJH). Tego dnia 32 uczestników z całej Polski zmierzy się z częścią pisemną ostatniego etapu zawodów. Następnie, w sobotę, 2 marca, uczniowie przystąpią do części ustnej, która poza znajomością języka sprawdzi również ich wiedzę z zakresu kultury oraz, podobnie jak w etapie okręgowym, literatury krajów hiszpańskojęzycznych.

W niedzielę, 3 marca 2013 r. o godz. 10.00 w Auli im. Lubrańskiego w Collegium Minus odbędzie się uroczyste zakończenie, podczas którego wręczone będą dyplomy oraz nagrody laureatom i finalistom III OJH. W uroczystości udział wezmą m.in. JE Ambasador Królestwa Hiszpanii Agustín Núñez Martinez, JE Ambasador Republiki Ekwadoru Fabián Valdivieso Eguiguren, chargé d'affaires Republiki Argentyńskiej Minister Patricia Salas.

Na sobotnie popołudnie Komitet Główny OJH zaplanował wycieczkę po najpiękniejszych miejscach Poznania, która przeprowadzona będzie w języku hiszpańskim, natomiast od godz. 18.00  w hotelu Andersia uczestnicy będą mieli okazję poznać historię muzyki argentyńskiej podczas spotkania prowadzonego przez Hermesa Cristiana Rubin z Argentyny. Wszystko to ma na celu promowanie zarówno języka, jak i kultury obszaru hiszpańskojęzycznego oraz poszerzanie wiedzy i doświadczeń uczniów. Będzie to także doskonała okazja do wymiany spostrzeżeń na temat przebiegu i poziomu zawodów.

Ponadto, w sobotę odbędzie się spotkanie dydaktyczne dla nauczycieli języka hiszpańskiego. Program wszystkich wydarzeń finału III OJH znajduje się na stronie www.ojh.edu.pl.

Olimpiada Języka Hiszpańskiego to nie tylko konkurs, ale kompleksowe przedsięwzięcie, na które składa się wiele nowatorskich narzędzi, a także wydarzeń towarzyszących związanych z poszerzaniem wiedzy na temat języka i kultury krajów hiszpańskojęzycznych. Wśród nich warto wspomnieć np. o spotkaniach informacyjno-konsultacyjnych dla uczniów i nauczycieli czy platformie Moodle, gdzie znajdują się takie materiały jak: wywiady, czaty z ekspertami, scenariusze lekcji, materiały kulturoznawcze oraz przykładowe testy. Na stronie www.ojh.edu.pl znajduje się też kalendarium wydarzeń związanych z kulturą obszaru języka hiszpańskiego, blog kulturoznawczy i forum.

Olimpiada Języka Hiszpańskiego odbywa się w ramach projektu pt. „Opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym”, którego zadaniem jest wypracowanie nowatorskich rozwiązań dotyczących organizacji olimpiad oraz przeprowadzenia pilotażowych olimpiad w latach szkolnych 2010/2011, 2011/2012, 2012/2013. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt koordynuje Ośrodek Rozwoju Edukacji. Organizatorem OJH jest Polskie Towarzystwo Neofilologiczne przy Instytucie Filologii Romańskiej.

Projektowi patronują: Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Miasta Poznania, Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a patronat nad tegoroczną edycją objęły m.in. Ambasady Argentyny, Ekwadoru, Kolumbii, Panamy i Peru, a także Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii Sponsorami Olimpiady są: Wydawnictwa EDELSA i SGEL, Księgarnie Hiszpańskie ELITE oraz Księgarnia Nowela. Partnerami Olimpiady są: Instytut Filologii Romańskiej UAM, La Revista Española, Fundacja Sfera, Dom Bretanii, hotel Andersia i  hostel Very Berry.  

Po dalsze informacje zapraszamy Państwa na stronę główną Olimpiady Języka Hiszpańskiego http://www.ojh.edu.pl, a także na portal społecznościowy facebook. Zachęcamy do korzystania z licznych pomocy dla uczniów i nauczycieli, dostępnych na naszej stronie internetowej w dziale „Materiały dla uczniów” i „Materiały dla nauczycieli”: www.ojh.edu.pl.

Informacji dodatkowych udziela: dr Małgorzata Spychała, Przewodnicząca Komitetu Głównego Olimpiady Języka Hiszpańskiego, tel. 505 084 674.


Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.