II Akademicki Koncert Kameralny
Wiadomość, opublikowana 10-06-2013
Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Bronisław Marciniak serdecznie zaprasza społeczność uniwersytecką na II Akademicki Koncert Kameralny, który odbędzie się w ramach cyklu spotkań z muzyką kameralną w Sali Lubrańskiego, w dniu 18 czerwca (wtorek) 2013 r. o godzinie 18.00.

Wykonawcami będą absolwenci Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu, tworzący zespół Diverso Quartet w składzie: Marcin Ostrowski – skrzypce, Dagmara Foryś – skrzypce, Magdalena Krawczuk – altówka, Zofia Łydygowska – wiolonczela. W programie wieczoru znajdą się utwory: Ludwiga van Beethovena - Kwartet smyczkowy c-moll, op. 18 nr 4, Grażyny Bacewicz - Kwartet smyczkowy nr 4 oraz Franza Schuberta - Kwartet smyczkowy d-moll op. posth. „Śmierć i dziewczyna“.  Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa grafik absolwenta UAM, p. Krzysztofa Janczaka pt. „Śladami Życia”.

Wszystkich zainteresowanych uprzejmie prosimy o kontakt z organizatorem koncertu pod numerem tel. 829 44 68 w celu potwierdzenia udziału i odebrania zaproszenia.

Informację wprowadził/a: Marta Gruszczyńska