Program - Festyn Rodzinny UAM – 11.05.2013
Wydarzenie, rozpoczyna się 11-05-2013 , godz. 15:00
Po raz trzeci w historii naszego Uniwersytetu w sobotę, 11 maja 2013 roku, o godz. 15:00 na terenie Kampusu Morasko, między Wydziałem Fizyki a Wydziałem Matematyki i Informatyki odbędzie się Festyn Rodzinny dla pracowników, emerytów, doktorantów UAM oraz ich rodzin. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu!

Tereny zielone

Strefa zabaw rodzinnych:  zabawy z balonami, tor przeszkód, wyścig piłeczek ping-pongowych,  zabawy dla „dużych i małych” z chustą KLANZA; obóz rycerski  - starodawny rynsztunek, pokazy walki i średniowiecznego tańca; zamek do skakania, duża dmuchana zjeżdżalania, balonowe zoo i kwiaciarnia, szczudlarze, pokaz tworzenia baniek mydlanych.

Konkurencje plenerowe organizowane przez Studium WFiS UAM:

• marsze terenowe z kijami Nordic Walking - 2 sesje (15.15   i  17.15)
  •  próby walk szermierczych na ścieżce – nauka podstaw techniki
  • aerobikowy show – 2 sesje 16.00 i 17.30 scena główna
  • mistrzowie małej rakietki – turniej tenisa stołowego

Atrakcje w namiotach

Namiot 1 - Gary rozmaitości
sztuka toczenia na kole garncarskim wykonywaną przez garncarza z Pracowni Garncarskiej z rodziny Arkuszyńskich; pokaz oraz nauka plecenia sznurków (bransoletek) z wełny.

Namiot 2 - Przyjdź – zagraj – zatańcz – wygraj
zabawy ruchowe oraz zabawy teatralne z wykorzystaniem teatrzyku pacynkowego,

Namiot 3 - Gary rozmaitości II
 działalność Sióstr Franciszkanek z Szamotuł, ręcznie wykonanie wyrobów ceramicznych, plastycznych, warsztat plastyczny i lepienia w glinie.

Namiot 4 - Kącik MALOWANIA TWARZY dla dzieci

malowanie chętnym dzieciom twarze.

Namiot 5 - W pracowni Sherlocka Holmesa
Wybierz się z Nami w niezapomnianą podróż dookoła świata! Czekają na Ciebie niezwykłe przygody na każdym z kontynentów.

Namiot 6 - Z profilaktyką na TY

Gra profilaktyczna dla dzieci i młodzieży

Namiot 7 -  Warsztaty plastyczne „Kolorowe opowieści”
warsztaty malarskie, rzeźbiarskie oraz warsztaty origami.

Namiot 8 - Chińczyk 5D
 „Trójwymiarowy Chińczyk
Walka z kartonami

Namiot Studium WFiS UAM - Konkursy rekreacyjne