Dr Witold Szczuciński z UAM stypendystą „Polityki”
Wiadomość, opublikowana 11-10-2010
10 października 2010 r. w redakcji "Polityki" odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów w X edycji akcji stypendialnej dla młodych naukowców pod hasłem "Zostańcie z nami!". Na liście tegorocznych laureatów znalazł się naukowiec z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - dr Witold Szczuciński, adiunkt w Instytucie Geologii.

Dr Witold Szczuciński jest absolwentem UAM w Poznaniu oraz Uniwersytetu Christiana Albrechta w Kilonii (Niemcy). Na UAM ukończył geologię, broniąc pracę magisterską poświęconą powstawaniu osadów lodowcowych na Spitsbergenie, a na uniwersytecie w Kilonii - kierunek Coastal Geosciences and Engineering (nauki o Ziemi i inżynieryjne w strefie wybrzeży), gdzie napisał pracę dyplomową dotyczącą osadów na dnie Morza Południowochińskiego. Uczestniczył w ponad 20 rejsach i wyprawach badawczych, głównie w rejon Spitsbergenu, na Morze Południowochińskie i wybrzeże Morza Andamańskiego. Aktualnie kontynuuje badania w tych rejonach.

Informację wprowadził/a: Małgorzata Grajdek

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.