Doktorat Honoris Causa dla Profesora Jerzego Brzezińskiego z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wiadomość, opublikowana 07-09-2010
Senat Uniwersytetu Gdańskiego 27 maja 2010 roku wyróżnił prof. Jerzego Brzezińskiego z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu godnością doktora honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego. Uroczystość wręczenia tego zaszczytnego tytułu odbędzie się 1 października 2010 r. o godz. 10.00 podczas inauguracji roku akademickiego 2010/2011 w auli głównej Wydziału Prawa i Administracji w Gdańsku Oliwie.

Profesor Jerzy Brzeziński całe swoje naukowe życie związał z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tutaj w 1975 r. uzyskał stopień doktora psychologii, następnie doktora habilitowanego w r. 1978 i w 1989 r. profesora nadzwyczajnego. W uczelni sprawował też ważne funkcje administracyjne: dziekana Wydziału Nauk Społecznych oraz aż do chwili obecnej dyrektora Instytutu Psychologii UAM.

Szereg prac naukowych prof. Jerzego Brzezińskiego stanowi wyjątkowy wkład w rozwój psychologii i szkolnictwa wyższego. W centrum jego zainteresowań znajdują się trzy obszary: metodologia badań psychologicznych, standardy i ewaluacja procesu kształcenia w szkole wyższej oraz etyczne problemy badawczej i praktycznej działalności psychologów.

Informację wprowadził/a: Małgorzata Grajdek