Delegacja z Chin w Collegium Polonicum
Wiadomość, opublikowana 19-08-2013
7 lipca 2013 r. w Collegium Polonicum w Słubicach odwiedziła delegacja z International Studies University z Chongqing z Chin. Chińską uczelnię reprezentował Prezydent Uniwersytetu prof. Li Keyong, prof. dr Li Daxue – dziekan studiów niemieckich oraz pani Liu Haiting. Z ramienia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu gości podejmował prof. Jacek Witkoś – prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej wraz z prof. Sławomirem Piontkiem – dyrektorem Instytutu Filologii Germańskiej oraz dr Izabelą Sellmer.

Celem wizyty było podpisanie umowy o współpracy w zakresie wymiany studenckiej, na podstawie której już w październiku zawita do Collegium Polonicum na studia filologii germańskiej pierwszych 10 studentów z Chongqing. W trakcie spotkania omówiono również inne aspekty współpracy, do których należy wymiana naukowców czy organizacja wspólnych konferencji.

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus